İş Güvenliği Uzmanlarının Görev Yetki Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik6331 sayılı iş güvenliği kanunun tamamlayıcı unsurları olan yönetmelikler yayımlanmaya başladı , aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev Yetki Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik

Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK 30 Nisan 2015

30 Nisan 2015 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29342 YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinde yer alan...

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

11 Ekim 2013  CUMA Resmî Gazete Sayı : 28792 YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinde geçen “30 uncu” ibaresi “3 üncü ve 30 uncu” olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f)  bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı bentten sonra gelmek üzere...
 • .....................

  Lisans mezuniyeti yönetmelikte yazan alanlar dışında olup, Mühendislik Anabilim Dalında Yüksek Lisans diploması olanlar kurstan yararlanabiliyor mu?

  Cevapla
  Tarih: 24 Ocak 2013 by .....................
  • hxe

   yönetmeliğin dışında bir bölüm maalesef bu belgeyi alamıyor.

   Cevapla
   Tarih: 24 Ocak 2013 by hxe
 • Derya

  Merhaba;
  Calisma Ekonomisi ve Endustri Iliskileri Bolumunu bitirdim ve yuksek lisans yaptim. Konu itibariyle (is ve isci sagligi-meslek hastaliklari vs..) dogrudan bizim bolumle ilgili gibi duruyor fakat Calisma ekonomisi ve endustri Iliskileri bolumu mezunlari belge alamiyor! Dogru mudur?

  Cevapla
  Tarih: 5 Şubat 2013 by Derya
  • hxe

   evet yönetmelik bazında kimlerin olabileceği tanımı açıklanmıştır.

   Cevapla
   Tarih: 5 Şubat 2013 by hxe
 • FATM ŞAHİN

  ben lise kimya teknolojisi bölümünden mezunun önlisans laborant veteriner sağlık son sınıfım ben ben iş güvenliği eğitimi yada sertifikası alabilirmiyim.

  Cevapla
  Tarih: 8 Şubat 2013 by FATM ŞAHİN
  • hxe

   siz lise mezunu olduğunuz için iş güvenliği uzmanı olamıyorsunuz.

   Müh. ve mimarlık fak. mezunu olanlar teknik eğitim fak. mezunu olanlar , fizik ve kimya bölümü mezunu olanlar ve iş güvenliği myo mezunu olnalar başvuru yapabiliyor.

   Cevapla
   Tarih: 10 Şubat 2013 by hxe
 • HAKAN CAN

  Çukurova üniversitesi Ziraar fakültesi Gıda Bilimi ve Teknoloji 1994 mezunuyum,işçi sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilirmiyim.

  Cevapla
  Tarih: 16 Nisan 2013 by HAKAN CAN
 • Oya

  Merhaba; ben şunu sormak istiyorum.Ben zootekni okuyorum ve buradan mezun olduktan sonra bende bu belgeyi alabilir miyim? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  Tarih: 27 Haziran 2013 by Oya
  • hxe

   sizin bölümünüz belge almak için yeterli değil. O yüzden siz belge alamazsınız…

   Cevapla
   Tarih: 30 Haziran 2013 by hxe
 • EMRE

  Merhaba, Meslek Yüksek Okulu Otomotiv bölümü mezunları Teknik eleman olarak nitelendirilmiyor mu ? Ben Otomotiv mezunuyum İş güvenliği sertifikası alabilirmiyim?

  Cevapla
  Tarih: 23 Temmuz 2013 by EMRE
 • muhammet

  Merhaba,makina bölümü 2inci sınıf öğrencisiyim iş güvenliği uzmanı olmam için ne yapmam gerekir ve nerelere başvurmam gerekir

  Cevapla
  Tarih: 26 Eylül 2013 by muhammet
 • serap

  biyoloji mezunuyum iş güvenliği sertifikası alabilir miyim ?

  Cevapla
  Tarih: 7 Ekim 2013 by serap
 • yahya bal

  merhaba ben azerbaycan teknık unıversıtesı bılgısayar sıstemlerı ve agları mezunuyum. denklıgımi aldım. bende ıs guvenlıgı uzmanı belgesını ıcın sınavlara gırebılırmıyım??

  Cevapla
  Tarih: 24 Aralık 2013 by yahya bal
 • nihat

  mrb ben meslek lisesi motor bölümü mezunuyum. iş güvenliği uzmanı olabilmem için neler yapmam gerekli bilgi verirmisiniz tskler…

  Cevapla
  Tarih: 31 Mart 2014 by nihat
Makale'ye Yorum Yapın