18 MAYIS 2013 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAV SORULARI18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınav soruları yayımlandı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz, aklınıza takılan sorular , varsa buraya yazıp tartışmaya açabilirsiniz.Konunun altında yorum yap bölümüne yazarak sorunuzu yöneltebilirisiniz.

18_mayis_isguvenligi_uzmanligi_ve_isyeri_hekimligi,_sinav_sorulari

Geçmiş yıllardaki sınav sorularına ulaşmak için aşıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.isguvenligihizmetleri.com/is-guvenligi-sinavi-cikmis-sorular

Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

5 Aralık 2015 İş güvenliği uzmanlığı sınav soruları

5 Aralık 2015 tarihinde yapılan iş güvenliği uzmanlığı sınav sorulanlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.. 2015 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI (ARALIK DÖNEMİ)     İlgili

5 Aralık 2015 İş Sağlığı ve Güvenliği sınav sonuçları

  ÖSYM, 5 Aralık 2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı’nın sonuçları hakkında duyuru yayımladı ve ‘değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı’nı belirtti. Sonuç sorgulama sayfasına ulaşmak için tıklayınız…. İlgili
 • Aytunç Yur

  Sigara yüzdeleriyle ilgli sorunun cevabı neydi?

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by Aytunç Yur
 • bülentaksu

  sınav bence gereksiz zordu, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. sınav sorularını da hala yayınlamadılar.

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by bülentaksu
 • mehmet yurtsever

  18 mayıs 2013 C sınıfı isg uzmanlıgı sınavının A kitapçıgındaki 88.soru hatalı degilmi arkadaşlar ? daire tesrere sorusu.. yerden yüksekligini sormuş ama cm mi metre mi belirtilmemiş . soru eksiktir soru bu şekilde sorulmaz..

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by mehmet yurtsever
 • remzie

  18 mayıs 2013 tarihli sınavın b kitağçığı 33 nolu soru da tüm şıkların doğru olma olasılığı var sanki??

  soruda hangisi OSGB ve İSGB nin görev ve sorumlulukları için DOĞRU değildir diye sormuş.

  cevap şıkkı olarak B şıkkını veriyor cevap anahtarı – yani b şıkkı: İşyerinde kaza, yangın, doğal afetle ilgili önlemleri almakla görevlidirler. ( Cevap anahtarına göre doğru olmayan şık bu imiş)

  Ancak İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ’nin MADDE 13 te ise şu şekilde yazmakta.

  İSGB ve OSGB’lerin görev, yetki ve sorumlulukları

  ç) İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ile ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından, sorumludur der.

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by remzie
 • remzie

  tekrar aynı B kitapçığı 45 nolu soru…

  I – BS 8800 bir İş Sağlığı ve İş Güvenliği rehber standarttıdır ve işletme yönetimine rehberlik edecek önerileri içermektedir. Bu Standart, iş sağlığı ve güvenliği yönetiminin, işletme yönetimine entegre edilmesi
  gerektiği ve genel yönetimin ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeği düşünülerek hazırlanmıştır.

  II – QS 9000, ISO 9000 Kalite Yönetim Sisteminin otomotiv sektörü için özel bir uyarlaması olup Chrysler, Ford Motor ve General Motor şirketleri tarafından sektör gereksinimleri göz önüne alınarak geliştirilmiş bir standarttır.

  III – ISO 9000 Serisi küçük, orta ya da büyük ölçekli herhangi bir işletme için uygulanabilecek kalite güvence standartlarini ortaya koymakta olup, mevcut herhangi bir sistem için kullanilabilir ve işletmenin iç maliyetlerini azaltmasina, etkinliğini, verimliliğini artirmasina katkida bulunur ve toplam kalite ve kalitenin sürekli iyileştirilmesi yönünde bir aşamadir. ISO 9000 serisi ürün standartlarini içermemektedir. ISO 9000 serisindeki her bir doküman farkli başvurular için bir kalite modelini tanimlamaktadir.

  IV – OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

  YUKARIDAKİLERDEN HANGİSİ İSG YÖNETİM SİSTEMİDİR?

  Cevap anahtarı doğru cevabın I, II , IV olduğunu soyluyor.

  Ancak şıklara sırasıyla baktığımızda; QS 9000 ve ISO 9000 ‘nin kendi içlerinde bir yönetim sistemi olabileceği ancak direk bir İSG YÖNETİM SİSTEMİ olmadığı yorumunu yapabiliyoruz.

  Doğru cevap I, IV olmalı. Ve bu da şıklarda yok.

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by remzie
 • ş,urfa

  A Kitapçığı soru 9: Çocuk ve genç işçilerin çalıştırılma usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğe göre:
  Resmî Gazete : 6.4.2004/25425
  Çalışma Süreleri ve Ara Dinlenme Süreleri
  Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.
  Maddeye göre doğru cevabın haftada en fazla 40 saat olması gerekmektedir.
  A Kitapçığı soru 32: Maruziyet sınır değeri ve maruziyet etkin değeri bilinmeden yada dikkate alınmadan risk analizi olur mu?
  A Kitapçığı soru 68: Güvenlik ve sağlık işaretleri yönetmeliği 23.12.2003/25325 Madde 4 f fıkrası bilgilendirme işareti:Yukarıda “b” den “c” ye kadar belirtilenlerin dışında bilgi veren diğer işaretleri denmiştir.
  Sorulan sorunun cevap şıklarında sadece bilgi veren diğer işaretler geçmiştir. Sorunun şıkkı eksik verilmiştir. Soruda hangisi yanlış denmiştir. Bu durumda A ve B seçenekleri yanlıştır.
  A Kitapçığı soru 78: El işaretleri sorusunda kendi kitapçığımda iki eli yana açan şekli görmedim. Kitapçığımın incelenmesini istiyorum.
  A Kitapçığı soru 86: CE işareti avrupa kalitesi anlamına gelmekte değilmidir? CE işareti ürünün kaliteli olduğunu gösretmezmi? Bütün şıklar doğru değilmidir? Sorulan soruda hangisi doğru denmiştir. Verilen şıkların hepsi doğrudu

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by ş,urfa
 • ş.urfa

  a kitapçığı soru2 işyerihekimi eğitim,bilgilendirme,iyileştirme, öneri görevi vardır.işçi dağıtımı yapmaması gerekir

  Cevapla
  Tarih: 20 Mayıs 2013 by ş.urfa
 • hasan

  arkadaşlar yanlış sorularla ilgili itirazlar yapıldımı acaba

  Cevapla
  Tarih: 21 Mayıs 2013 by hasan
 • gül

  sınav sonuçları nezaman açıklanacak arkadaşlar

  Cevapla
  Tarih: 10 Haziran 2013 by gül
 • gül

  5 soru iptalledilmiş peki sınavı geçmek için kaç net gerekli

  Cevapla
  Tarih: 10 Haziran 2013 by gül

Geri İzlemeler (2 GERİ İZLEME)

Makale'ye Yorum Yapın